Eesti firmasid on ikka, isegi tegin hiljuti vennaga kahasse ühe. Meil V6salendurid tehtud Trucksbook serverisse, toimib ilusti ja isegi trahvide summa näha, muust rääkimata. Miks me omaette tegime, sest nimi juba ütleb ühtteist ja mängu mängimine käib hooti, mitte järjepidevalt ja ainult suuri summasid taga ajades.
Ma võimalusel olen teises serveris, kui seal kohad täis, siis vanast ajast harjumuseks saanud kolmas server.
Vahepeal olin pikalt mängust eemal, töö Inglismaal ei jätnud aega ja polnud riistvaragi mängu jooksutamiseks. Praegugi pean leppima low end gameriga, keskm FPS on 20-30 kabiinis ja väljas kuni 50.
Selle välja pigistamisega oli ka tükk tegu, sest mäng liialt protsessori põhine ja kui ei oska graafikakaardi seadeid paika panna, siis midagi mängust seest näppides paremaks ei lähe.
Kellel huvi, siis mängin Lenovo Z50-75 läpakaga (ostsin UK'st saia raha eest pool aastat tagasi ehk 190 naela (emaplaat maksab juba peaaegu sama raha)), millel AMD A10-7300 1.9GHz ja turbo 3.2 GHz ja graafikaks dual R6+R6 M255DX, ostes oli sees 8GB RAM, lisasin veel 8GB. Mängust seest on maas vert sync, reso on piisav ka 49 tolli peal mängides ehk 1366x768 (Win10 desktop reso kasutan 49 tollisega 1080p, sest kõrgemaga saan vähem hertze ning tekitab mängudele probleeme, aga kui on vaja, siis 4K pole probleem välja ajada ja max on siis 24Hz). Skaleerimine 100% (mida kõrgemaks selle tõstate, seda rohkem koormate protsessorit ja FPS kukub, seda jura graafikakaardile töödelda ei suunata!). MLAA on OFF, HDR onOFF, päikesekiired on ka OFF (päikese loojumine on jabur tehtud ja pimestab liiga palju ära, kui oleks lisana mängus kasutada kas sirm või prillid, siis kasutaksin), peegeldus ja taimestik on madal, muru ja varjud keelatud, ilm madal, peeglid keskmine keskmine ja kõrge, tekstuurid kõrge, anisotroopiline filter OFF (selle töö teeb graafikakaart, kui selle peale veate, siis saab CPU vatti ja FPS kukub!) ja tuled on keskmine.
Ma usun, et ka high end PC peal kasutaksin peaaegu sama confi ja saaks stabiilse kõrge FPS'i ilma suuri piike tekitamata. Kahjuks pole piisavalt juhendeid netis graafika kohta või on vigased ja paljud kirjutajad teevad neid veel oma hüpersuper raalide põhjal ning seetõttu ei jaga nad tihti isegi matsu, et mängust graafikat peale ajades lükkame kogu info otse CPUsse GPU asemel. Aga GPU jõudlus sul masinas isegi tavalise Inteli HD puhul on võimekuselt üle CPUst (vene häkkerid kunagi teenuse korras muukisid graafikakaartidega WPA2 passworde lahti, sama töö oleks paari päeva asemel CPU põhiselt aega võtnud aastaid )
Driver on viimane ATI Adrenaline ja seaded:
Anti-aliasing - Override app settings ja Level 2x ning Method Adaptive multisampling
Morph filter on off (sisse panna, on pilt liiga kreemine)
Anisotropic Filtering Mode - Override app settings ja level 2x
Texture Filtering Quality Standard
Surface Format Optimation OFF
Wait for Vertical Refresh (ehk v-sync) - Always ON
OpenGL Triple ON (imelikul kombel annab DirectX puhul võimekust veidi lisaks, kuigi on OpenGL mootori jaoks)
Shader Cache ON
Tessellation Mode - AMD optimized (sisse lükata, siis FPS kukub või hakkab ilma kukkumata tõkkama)
Frame Pacing OFF.
Confi failist näppisin ainult rida uset r_sun_shadow_texture_size (orig 2048) 1024.
Eks mõnel tekib tahtmine öelda, et sellise seadega pole mõtet mängida, aga see on real life simulation, mitte piltpostkaart, mida sa seistes imetled. Kes sõidumehed ka reaalselt on, teavad mis on fookuse keskendumine ja vaateväljast välise ähmastumine ning ega sul kiirustel 70-90 (ka suurematel) pole aega piltpostkaarti imetleda.
Ehtne autopede ka ei sõida, vaid rohkem tatsab ümber auto ja imetleb seda. Eks ole mänguski neid imetlejaid ja siis kiruvad oma viimase peal raalidega, kui FPS 100 pealt 50 peale kukub, et hull lääg on. Ei ole, lääg on hull siis, kui alla 20 läheb, sest silm registreerib selle juba võdisevana, kõrgem aga on sujuv, asi on mõtlemises kinni