Jump to content
Unsupported version Read more... ×

UgurS

Veteran Driver
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Unlicensed

7 Followers

About UgurS

 • Rank
  3t Young Seedlings
 • Birthday May 5

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Preferred Trucks
  Scania
 • Known languages
  English, Turkish

Recent Profile Visitors

529 profile views
 1. My first phone was Samsung Galaxy but I don’t remember the exact model of it. Now I am using iPhone 7 Plus.
 2. Çeviri için teşekkürler, başvuru yapacak herkese başarılar dilerim.
 3. UgurS

  C-D Road Truckstop.

  If there is a truck stop on C-D road in real life, SCS may add it by new updates. However; if there isn’t something like this, they won’t add it because it will be different from the real C-D road.
 4. UgurS

  hata aliyorum

  Türkiye’de birçok VPN engellendiği için çoğu VPN çalışmıyor. Ben de aynı sorunu yaşadığım gün VPN ile indirmeyi denemek istediğimde çalışan bir VPN bulamamıştım. Ultrasurf’ün kendi sitesine giriş yapılamıyor. Sizin verdiğiniz adresten indirince Ultrasurf düzgün bir şekilde çalışıyor mu?
 5. UgurS

  hata aliyorum

  Merhaba, Aynı sorunla geçen haftalarda ben de karşılaşmıştım. Hatta bu konuyla ilgili ben de konu açmıştım ancak bütün çözümleri denememe rağmen sorunu çözememiştim. En sonunda sorunu bilgisayarıma format atıp gerekli dosyaları tekrar yükleyerek çözmüştüm. Bu sorun sende ne zaman ve ne yapınca oluşmaya başladı? Bende sadece C: diskini temizledikten sonra oluşmuştu. Oyunlarım D: diskinde olmasına rağmen. Sadece C: diskini temizleyince D: diskindeki programlar ve dosyalarda bir uyuşmazlık oluyor sanırım. Umarım sorununu çözebilirsin.
 6. Merhaba, Size birkaç çözüm önerisi sunacağım. Çözüm 1: CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla girin. Aşağıdaki komutları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. ipconfig /flushdns nbtstat -r netsh int ip reset netsh winsock reset Çözüm 2: Ağ ve Paylaşım Merkezini açın. Bağlantılar kısmından bağlantınızın üstüne tıklayın. Özelliklere tıklayın. İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'e çift tıklayın. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçin ve sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 değerlerini girin. Modeminizi yeniden başlatın ve TruckersMP'yi yönetici olarak çalıştırın. Not: Windows güvenlik duvarının bağlantıyı engellemediğine emin olun. Kısa bir süreliğine Windows güvenlik duvarını kapatarak yeniden deneyebilirsiniz veya Windows güvenlik duvarının ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Eğer yukarıda yazmış olduğum çözümler sorununuzu çözmediyse aşağıdaki konudan diğer çözümlere ulaşabilirsiniz veya ticket açarak yetkililerden yardım alabilirsin. Umarım sorunun çözülmüştür. İyi Forumlar.
 7. UgurS

  Winter mod is now available!

  This year winter mod is a bit different and realistic.
 8. UgurS

  Describing D-C Road With One Word

  “Rec, rep, ban” I see that word combination a lot while driving on Duisburg-Calais road.
 9. UgurS

  Hot topic #11: 2019 predictions

  I want to; Buy more DLCs of ETS2, See TruckersMP servers without reckless drivers and trollers, See other parts of the map crowded too, Be happy.
 10. UgurS

  Free TruckersMP Signatures/Backgrounds

  It is nice to see someone who is designing backgrounds and signatures. By the way, I submitted the form. However, how will you know which is mine? In the form there wasn’t a question about text or forum name.
 11. UgurS

  The Last Post Wins!

  I don’t think someone can win this game
 12. UgurS

  TruckersMP Connection Error - Retry?

  I run TruckersMP as Administrator but nothing changes. I downloaded C++ 2015 (it was already downloaded, I pressed fix) as @Kamer said. Now it says "An exception occurred during a WebClient request. Press OK to retry." when I press "OK" it gives the same error again. I tried removing TruckersMP and downloading again but it didn't fix my issue.
 13. Hello, I reinstalled Windows 10 and when I try to install TruckersMP it gives an error. I checked "Solutions -Troubleshoot - Performance" topic. However, I couldn't solve my issue. Here is the screenshot of the error Thanks In Advance UgurS.
 14. UgurS

  Best scania trucks>

  My favorite Scania truck is S730. In my opinion, it looks awesome. Also it’s interior is nice too.
×