Jump to content

[Mega Trans] CrystaL

Veteran Driver II
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1215 National Driver

About [Mega Trans] CrystaL

 • Rank
  6t Yacht
 • Birthday August 17

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Türkiye
 • Virtual Trucking Company
  Mega Trans
 • Preferred Trucks
  Scania
 • Known languages
  Turkish/ English

External Websites

 • World Of Trucks
 • Twitch.tv
  www.twitch.tv/crystal_tmp

Recent Profile Visitors

19417 profile views
 1. [Mega Trans] CrystaL

  an error occurred while contacting our update servers

  Merhaba, Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ederim: En son .NET Framework’ün olduğundan emin olun Geçici dosyalarınızı CCleaner ile temizleyin.Geçici dosya yolunuzu kontrol edin ve C: \ Users \ name \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ INetCache konumunda olduğundan emin olun. "INetCache" klasörünüz yoksa, yeni bir klasör oluşturun ve "temp" olarak adlandırın, ardından Windows temp ayarlarını açın ve Klasörü taşı seçeneğini tıklatarak yeni yolu seçin ... Yukarıdaki adımlar sizin için işe yaramadıysa, Komut İstemi'ni yönetici olarak açın ve net user Administrator / active yazın: evet. Bu, yerleşik Administrator hesabını etkinleştirir. 1-Hesabınızı kapatıp Yönetici hesabına giriş yapın. 2-TruckersMP başlatıcısını açın ve güncellemeleri yükleyin. Oyunu başlatmayı ve işe yarayıp yaramadığını görmeyi deneyin. 3-Tekrar çıkış yapın ve normal hesabınızla tekrar giriş yapın. 4-Hala aynı hatayı yaşıyorsanız, Yönetici hesabından geçici bir çözüm olarak oynamaya devam edebilirsiniz.
 2. [Mega Trans] CrystaL

  Game not saving

  Hello, I'm not quite sure but it could be due to (if you had/currently still have) certain mods installed previously from the steam workshop or manually installed through your folders that's bugging your save. May I recommend you creating a new profile from scratch solely for TMP use and without any mods enabled on either/both sim games that you have available and check once again? I hope it helps
 3. [Mega Trans] CrystaL

  HATA

  Merhaba, Lütfen şu adımları izleyin; 1-Klavyenizdeki Windows Tuşu + R (Win + R) tuşlarına basın 2-"%programdata%" yazıp Enter tuşuna basın (tırnak işaretleri olmadan) 3-"TruckersMP" klasörünü bulun ve bu klasörü silin. 4-C:\Program Files\konumuna gidin ve "TruckersMP Launcher" adlı klasörü silin 5-Web sitesine gidin ve Başlatıcı'yı yeniden indirin ve yönetici olarak tekrar yükleyin:https://truckersmp.com/download/ Ardından, aşağıdaki adımları deneyin. Herhangi bir VPN programını açın ve tekrar deneyin. (UltraSurf https://ultrasurf.us/ programını tavsiye ederim) Güvenlik duvarını ve anti-vuris programlarını kapatın. Modeminizi 1 dakika kapatıp tekrar açmayı deneyin ve hala bağlantı sorununuz olup olmadığını görün DNS önbelleğinizi temizlemeyi deneyin, lütfen bu bağlantıyı inceleyin. https://documentation.cpanel.net/display/CKB/How+To+Clear+Your+DNS+Cache Umarım sorununuz bu çözümlerle düzelecektir, Saygılarımla,
 4. [Mega Trans] CrystaL

  Online Login Error

  Selam dostum. Bu konuya bakmanı öneririm. Onun dışında "geçersiz aksesuar seti", aracınızın üzerinde MP'de desteklenmeyen parçalara sahip olduğu anlamına gelir (örneğin, araçta polis aksesuarlarının kullanılması, Scwarzmuller DLC'den römork veya yakın zamanda eklenen paintjobs vb.). Oyundan kicklenmemeniz için o uygun olmayan parçayı araçtan kaldırmanız gerekmektedir.
 5. [Mega Trans] CrystaL

  My Game laggs sometimes.

  Hey! Try to launch the game as admin and with DirectX (64)! This solves many problems. Also make sure your graphic driver is up to date! If these things don't work, try to download the updates again! (Start the launcher and press F1) Maybe anything went wrong!
 6. [Mega Trans] CrystaL

  ETS 2 Multiplayer Oynayamıyorum.

  Merhaba dostum, lütfen aşağıdakileri deneyebilir misiniz: - Siteye kayıt olduğunuz E-Mail ile siteye girin, oyun takma isminizi veya Steam takma isminizi değil; - E-posta adresinizi ve şifrenizi Not Defteri'ne yazın ve giriş bilgilerinizin ve şifrenizin kendinizin doğru yazdığından emin değilseniz, giriş penceresinde birer birer yapıştırın; - Yukarıdaki tavsiyelerin hiçbiri bu duruma yardımcı olmazsa, şifrenizi sıfırlamayı deneyin ve tekrar giriş yapın; - Hiçbir şifre veya e-posta kullanmayın, herhangi bir sembol, şifre sadece karakter ve rakamlardan oluşmalıdır; - Oyun satın alınmamışsa Steam hesabını ve diğer hesapları kullanmayın. Çok oyunculu oynamak için «Steam Family Sharing» ile ayrıca bağlanamazsınız; - Steam hesabındaki e-posta adresiniz, ETS2MP sitesine kaydolurken kullanılan e-posta adresiyle eşleşmelidir. Bu çok önemli bir konu! - Steam'i çalıştırın, ardından Profil> Profili Düzenle> Özel ayarlarım'a basın ve a'yı tüm noktalara ayarlayın "Genel"; Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, şunları deneyin: 1) Documents-ETS2MP'ye gidin ve client.edc dosyasını silin. 2) Şifrenizi ve postalarınızı bir metin dosyasına yazın 3) ETS2MP'yi açın ve daha önce CTRL + V ile ETS2MP giriş sayfasında oluşturulan metin dosyasından posta ve şifreyi kopyalayın Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, lütfen-Destek sistemi üzerinden bir bilet gönderin. teşekkür ederim
 7. [Mega Trans] CrystaL

  The game filesystem failed to initialize, aborting now.

  This seems to be an error down to the base game, rather than the TruckersMP Launcher itself. Try this for now: > Steam Library > Right click Euro Truck Simulator 2 > Properties > Local files > Verify integrity of game files + Have you checked this topic? http://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=8&t=167767 If you have any issues understanding the steps found on the attached link, then contact me and I will simplify it further / help you out.
 8. [Mega Trans] CrystaL

  I can't normal login the game

  Hello there, Please follow these steps; 1-Press Windows Key + R (Win + R) on your keyboard 2-Type "% programdata%" and press Enter (without the quotation marks) Locate the "TruckersMP" folder and delete this folder. 3-Go to C: \ Program Files \ and delete the folder named "TruckersMP Launcher" 4-Go to the website and reinstall the Initiator and reinstall it as an administrator: https: //truckersmp.com/download/ Then, try the following steps. 1-Open any VPN program and try again. (I recommend UltraSurf https://ultrasurf.us/) 2-Close the firewall and anti-theft programs. 3-Try turning your modem off and then back on for 1 minute and see if you still have connection problems 4-Try clearing your DNS cache, please review this link. https://documentation.cpanel.net/display/ckb/how+to+clear+your+dns+cach to I hope your problem will improve with these solutions.
 9. [Mega Trans] CrystaL

  mp giremiyom sunucu hatası

  Merhaba, Lütfen bu hatayı fotoğraflar ile biraz daha detaylandırır mısın? Ayrıca bu bağlantıda yaygın problemler ve çözümleri mevut, bakmanızı öneririm: Saygılarımla.
 10. kanka sabahtan beri oyuna giremiyorum dün giriyordum internettede bir sorun yok her siteye giriyor problem kodu 0x800902013 nasıl çözücem bunu? Vpn falan da denedim işe yaramadı, dün hata alıyordum sürekli denedim girdi ama bugün girmiyor.

  1. [Mega Trans] CrystaL

   [Mega Trans] CrystaL

   Kardeşim modemi kapatıp açmayı denedin mi?

 11. [Mega Trans] CrystaL

  I can not hear others

  Hello, What you can try uninstall your sound driver (realtek) then install new driver,right click (Sound)icon in taskbar playBack Devices. Select default playback device out of the ones which appear normal not greyed out to you. Press TAB>Right click on ☼ and than go to sounds and set Voice volume like I do.Press Apply and you can now hear truckers on CB.
 12. [Mega Trans] CrystaL

  Error after Restarting: Unknown error (0x80090213)

  Hello Dear @Celeritamus, This problem is an internet problem that you live in. If your internet provider is a D-Smart or T-Link modem, this connection problem occurs. If you can connect a different modem without a T-Link modem, please try to connect to the game. Transfer the Mobile Data of a phone with Android and / or Ios to your computer and try to access it.
 13. [Mega Trans] CrystaL

  HATA

  Merhaba, Konuyu kısaca olarak buraya geçirecek olursak eğer, Ekran kartı sürücünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin. Steam>Kütüphane>ETS2'ye sağ tıkla>Özellikler>Yerel Dosyalar>Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula. Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg dosyasını silip, yeni profil oluşturarak oyuna girin. Bilgisayarında yüklü değil ama yüklenmesi gerekli olanları yüklememiş olabilir, https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555 http://oyun.tamindir.com/directx/, 32 Bit işletim sistemi kullanıyorsan eğer, en yakın zamanda 64 bit işletim sistemine geçmeni öneririm, çünkü ETS2MP yeni bir güncelleme gelirse bundan sonra 32 bit desteklemeyecek sadece 64 bit destekleyecek.
 14. [Mega Trans] CrystaL

  Donma Sorunu

  Merhaba. Hocam bu sorun genelliklen oyun için kullandığınız bilgisayarınızdan kaynaklanıyor yani şöyle şuanda oyun içerisinde kullandığınız save dosyanızda (Ne kadar çok işçi tır vs varsa) hepinizi teker teker kaldırın, daha sonra eğer oyun içerisinde şuanda kullanmış olduğunuz save dosyasında kendinize ait bir çekici varsa size en yakın tamircide tırınızı uyutun ve/veya otelde (Burası farketmez tamamen size kalmış) Sonra gene ekran donacak ama öyle değil, siz şöförünüzü uyuttuktan sonra maximum bi 30-25 dakika o ekran siyah olarak kalacak ve daha sonra f7 çektiğinizde ve herhangi bir garaja ışınlandığınızda oyununuz donmayacak. ^ 2-) Bazen oyun singleplayer olarak başlamıyor demişsiniz; Buna cevabım şöyle olacak - TruckersMP'nin resmi launcher'i stabil olarak çalışamıyor bazen ama bunun için resmi olmayan launcher kullanabilirsiniz, resmi olmayan launcher'i indirmek için lütfen şuraya tıklatınız. > https://github.com/TheUnknownNO/TruckersMP-Launcher/releases/download/v0.16-alpha/TruckersMPLauncher.exe bunu indirdikten sonra o logoyu masaütüne gönder, daha sonra oyunu vs indirecek oyuna bir güncelleme geldiği zaman pratik bir şekide tek tuşla yeni güncellemeye vs sahip olacaksın (Virus vardır bunda diyeceksin hayır virus yok ben tam 5 aydır bunu kullanıyorum) Ayrıca bu önerim sayesinde sorunun çözüme kavuştuysa lütfen bir geri dönüş atarmısın?
 15. GRAPHIC DESIGNERS

   

  Are you good in creating banners, graphics and editing photos? Then we we need your help! :)

   

  We are looking for more graphic designers to help the Mega Community for creating some awesome content. Therefore, we are opening the application for our Mega Brand Team. For this role you DO NOT need to be a Mega Member. This means you can become this role even if you are not in our VTC. This allows us to have more imput from others aswell. We are working to get a very good team, and you can become part of it! :)

   

  Down below you can find application form to apply as a Graphic Designer. The main tasks you need to do as being part of our Brand Team is creating banners, posters, editing photos and alot of more related to graphics. You can be very creative within this role, and everything is up to you. ;)

   

  If you are a person that loves to do graphics work, and does this on a very high level and that wants to help out the Mega Community please apply! <3

  https://forms.gle/rJ1M5vBZmZUBBLrX9 
  I hope you want to join our Graphics Team! Love <3

   

   

   

  [TR] 

  GRAFİK TASARIMCILAR  

  Afiş, grafik oluşturma ve fotoğraf düzenleme konusunda iyi misiniz? O zaman yardımına ihtiyacımız var! :)   Mega Topluluğa bazı harika içerikler oluşturmada yardımcı olacak daha fazla grafik tasarımcı arıyoruz. Bu nedenle Mega Marka Ekibimiz için başvuruyu açıyoruz. Bu rol için bir Mega Üye olmanıza gerek yok. Bu, VTC'imizde olmasanız bile bu rol olabileceğiniz anlamına gelir. Bu, diğerlerinden de daha fazla aldırmamıza izin veriyor. Çok iyi bir takım elde etmek için çalışıyoruz ve bunun bir parçası olabilirsiniz! :)   Aşağıda Grafik Tasarımcısı olarak uygulanacak başvuru formunu bulabilirsiniz. Marka Ekibimizin bir parçası olarak yapmanız gereken temel görevler afişler, posterler oluşturmak, fotoğrafları düzenlemek ve grafiklerle ilgili pek çok şey yapmak. Bu rol içinde çok yaratıcı olabilirsiniz ve her şey size kalmış. ;)   Eğer grafik işi yapmayı seven ve bunu çok yüksek seviyede yapan ve Mega Topluluğa yardım etmek isteyen bir insansın lütfen başvur! <3 Umarım Grafik ekibimize katılmak istersiniz! Aşk <3

×